Ogrody zimowe

opis

 

W naszym klimacie zimno jest zwykle od Września do Kwietnia. Jeśli chcecie Państwo przez cały rok odpoczywać w otoczeniu roślin i niezależnie od pogody cieszyć się ciepłą i przytulną atmosferą o każdej porze roku to zachęcamy do zapoznania się z naszą wyjątkową ofertą ogrodów zimowych.

Już od dawna wiadomo, że zieleń korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie, uspokaja nas w sytuacjach napięcia, łagodzi stres i pozwala się wyciszyć. W ogrodzie zimowym można odpoczywać w otoczeniu natury przez cały rok, nie przeszkadza nam deszczowa, czy mroźna pogoda. W dzisiejszych czasach, w których często żyjemy w pośpiechu warto mieć oazę w której będziemy mogli się zatrzymać, zrelaksować i wyciszyć.

Ogród zimowy w prosty sposób pozwala zwiększyć powierzchnię użytkową domu, uatrakcyjnia architekturę budynku, poprawia komfort mieszkania, oraz daje możliwość na niecodzienne i ekskluzywne przyjmowanie gości. Konstrukcje dobudowane do ściany budynku mają też inną zaletę - poprawiają bilans cieplny domu, zgodnie z jakże aktualnym trendem energooszczędnego budownictwa. Prawidłowo zaplanowany i wybudowany przy użyciu nowoczesnych materiałów ogród zimowy pełni rolę pomieszczenia gromadzącego ciepło dla całego domu, przyczyniając się do obniżenia zużycia energii. Dodatkowa przegroda jaką stanowią ściany ogrodu działa także jako bariera akustyczna przyczyniając się do obniżenia poziomu hałasu.

 

dlaczego warto

Ogrody zimowe, nazywane też oranżeriami znane są w Europie od wieków. Niegdyś dostępne wyłącznie dla arystokratów, którzy ozdabiali nimi swoje ogrody i pałace, w dzisiejszych czasach przeżywają wyraźny renesans i coraz częściej widuje się je nawet przy niewielkich domach jednorodzinnych.

Nasze konstrukcje charakteryzują się wysoką jakością, trwałością, estetyką i multifunkcjonalnością.

Ogrody zimowe wymagają szczególnej staranności w czasie projektowania, wykonywania, oraz montażu, a wiedza o konstrukcyjnych tajnikach ogrodów zimowych nie jest powszechnie znana. Nasz przeszkolony i doświadczony zespół pomoże Państwu wybrać kształt konstrukcji, rodzaj szkła, sposób otwierania okien i drzwi, oraz ewentualne elementy dodatkowe takie jak np. okna dachowe, wymienniki powietrza, rolety itp. Dokładamy wszelkich starań, aby ogród zimowy spełniał Państwa indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Pojęcie "ogród zimowy" oznacza konstrukcję znajdującą się z reguły na zewnątrz, będącą dodatkową powierzchnią użytkową budynku. O każdej porze roku może spełniać rolę wypoczynkowej części mieszkania. Pomieszczenie to może być sezonowo ogrzewane. Ogród zimowy może być oddzielony od pozostałej części mieszkania poprzez zamykane drzwi, bądź też zintegrowany z pomieszczeniem mieszkalnym.

Nowoczesna architektura domu coraz większą wagę przywiązuje do dużych powierzchni przeszklonych. W konstrukcjach ogrodów zimowych możliwe jest uzyskanie dużej różnorodności kształtów i form: od prostych, jednospadowych do skomplikowanych o wielokątnej podstawie i wielospadowym dachu. Takie możliwości daje zastosowanie szerokiej gamy systemowych akcesoriów połączeniowych i wykończeniowych.

Najważniejsze jest jednak, aby ogród zimowy tworzył konstrukcję bezpieczną i trwałą. To zawsze jest nasz nadrzędny cel! 

 

typy ogrodów

Najważniejsze, aby ogród zimowy tworzył konstrukcję bezpieczną i trwałą. To zawsze jest nasz nadrzędny cel!

 

Warto gruntownie przemyśleć czego oczekujemy od naszego ogrodu zimowego i jaką funkcję ma spełniać. Powinniśmy ustalić co jest dla nas najważniejsze - kontakt z ciekawymi roślinami przez cały rok, uzyskanie architektonicznego efektu, czy powiększenie powierzchni mieszkalnej i efektowne przedłużenie salonu? Ogród zimowy możemy zaplanować też jako przechowalnie roślin których nie możemy zostawić zimą na dworze? A może zależy nam na energooszczędności i ogród zimowy ma być przestrzenią buforową, czyli przyczyniać się do zmniejszenia kosztów ogrzewania, poprzez wykorzystanie energii słonecznej? Odpowiedź na te pytania pozwoli nam na wybór odpowiedniej konstrukcji, umiejscowienie, a także określi koszt.

 

W zależności od przeznaczenia ogrody zimowe dzielimy na ogrzewane "ciepłe", czyli wykonane z materiałów izolowanych termicznie i nieogrzewane "zimne", wykonane z materiałów nieizolowanych termicznie. Z nieogrzewanych ogrodów w pełni możemy korzystać tylko latem, oraz podczas ciepłych dni wiosennych i jesiennych.

 

Nieogrzewany ogród pełni rolę strefy buforowej pomiędzy domem i otoczeniem zewnętrznym. W chłodne dni ogranicza straty ciepła z budynku przyczyniając się do obniżenia kosztów ogrzewania. Latem zapobiega zbytniemu nasłonecznieniu i nagrzewaniu się wnętrza domu. Warto jednak pomyśleć o ogrzewanym ogrodzie zimowym, z którego będziemy mogli korzystać przez cały rok. Tak zaprojektowany ogród pozwoli nam w niezwykle atrakcyjny sposób powiększyć powierzchnię mieszkalną. 

 

DACH

Podstawowymi elementami konstrukcji dachu są profile przyścienne, nośne, krokwie i system odprowadzania wody.

W zależności od wymaganej nośności stosujemy krokwie o różnych przekrojach. Uwarunkowane jest to rozmiarem dachu i rodzajem wypełnienia. Uzyskanie dużych rozpiętości dachu możliwe jest dzięki zastosowaniu profili wzmacniających wprowadzonych do krokwi (np. w przypadku pokryć basenów).

System zapewnia odprowadzanie wody spływającej z dachu do profilu rynnowego, a następnie przez rurę odpływową np. do kratki odwodnieniowej. Możliwe jest ukrycie odpływu w słupie nośnym co daje bardzo korzystny efekt wizualny. 

Dla dachu można stosować całą gamę wypełnień różnych typów i grubości w zależności od wymagań indywidualnych klienta.

Dla uzyskania intymności, lub podczas letnich upalnych dni stosuje się rolety dachowe zwijane i rozwijane automatycznie. Osprzęt dobierany jest kolorystycznie do konstrukcji ogrodu, a materiał indywidualnie według gustu i oczekiwań inwestora.

Dach można doposażyć również w systemowe okna dachowe sterowane ręcznie, lub elektrycznie i oświetlenie montowane na krokwiach dachowych.

 

ŚCIANY BOCZNE

 

Ważnym elementem funkcjonalności ogrodu zimowego są ściany zewnętrzne. Można je wyposażyć w okna i drzwi rozwierno-uchylne, lub przesuwne, czy harmonijkowe. Drzwi przesuwne i harmonijkowe nie zabierają nam miejsca w środku i pozwalają na uzyskanie dużych powierzchni otwartych na ogród zewnętrzny dlatego są najczęściej wykorzystywane w konstrukcjach ogrodów zimowych.

Dla zapewnienia dobrej komunikacji, oraz wentylacji, czyli dopływu i odpływu powietrza bardzo ważne jest odpowiednie zaplanowanie części otwieranych.

 

SZKŁO

 

Do szklenia ogrodów zimowych stosuje się szyby zespolone. W ścianach jest to szkło termoizolacyjne, a w dachu szkło hartowane od zewnątrz i bezpieczne od wewnątrz. Takie szkło w dachu wytrzymuje ciężar człowieka i pozwala na swobodne wchodzenie na niego np. do mycia. Zapewnia również bezpieczeństwo przebywającym wewnątrz ogrodu.

Dostępna jest cała gama wypełnień różnych typów i grubości w zależności od wymagań indywidualnych klienta. Szyby o niskim współczynniku przepuszczalności ciepła, szyby pokryte specjalnymi powłokami zabezpieczającymi przed promieniowaniem ultrafioletowym, antyrefleksyjne (efekt lustra), szyby bezpieczne, antywłamaniowe, dźwiękochronne, płyty poliwęglanowe - to kilka z wielu możliwości.

 

W celu uzyskania bliższych informacji, pomiaru, projektu, wyceny ogrodów zimowych prosimy o kontakt pod numerem 508 289 888

 

lokalizacja ogrodu

 

Pojęcie „ogród zimowy” oznacza przybudówkę znajdującą się z reguły na zewnątrz, będącą dodatkową powierzchnią użytkową budynku. O każdej porze roku może spełniać rolę wypoczynkowej części mieszkania. Pomieszczenie to może być sezonowo ogrzewane. Ogród zimowy może być oddzielony od pozostałej części mieszkania poprzez zamykane drzwi, bądź też zintegrowany z pomieszczeniem mieszkalnym.

 

przed budową

 

Ogrody zimowe wymagają szczególnej staranności w czasie projektowania i wykonywania. Pomożemy Państwu wybrać kształt konstrukcji tak, aby ogród zimowy spełniał Państwa indywidualne potrzeby. 

 

W celu uzyskania bliższych informacji, pomiaru, wyceny ogrodów zimowych prosimy o kontakt 508 289 888

 

test3